Το μπασκετικό πρόγραμμα της ημέρας - Ελλάδα

Λίγες ώρες αργότερα, η ΑΕΚ θα δοκιμαστεί στην Λάρισα (19:15, LIVE Blog από το Sport24.gr), θέλοντας να δώσει συνέχεια στο πετυχημένο σερί της και τις καλές εμφανίσεις της.

Αναλυτικά το πρόγραμμα της ημέρας:

ΟΑΚΑ 17:00 Παναθηναϊκός-Ρέθυμνο

Νεάπολης 19:15 Λάρισα-ΑΕΚ

Η ΚΑΤΑΤΑΞΗ
















1

Παναθηναϊκός*

21

10-1

2

Προμηθέας

21

9-3

3

Περιστέρι

20

8-4

4

Ιωνικός

19

7-5

5

Ήφαιστος

19

7-5

6

ΑΕΚ*

19

7-4

7

Λαύριο

18

6-6

8

Κολοσσός

17

5-7

9

Ηρακλής

17

5-7

10

Πανιώνιος

17

5-7

11

ΠΑΟΚ

15

3-9

12

Άρης

15

3-9

13

Ρέθυμνο*

15

4-7

14

Λάρισα*

14

3-8

*Παναθηναϊκός, ΑΕΚ, Ρέθυμνο και Λάρισα έχουν ένα παιχνίδι λιγότερο.

ΔΡΑΣΗ ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΓΗΠΕΔΑ

Με εξαίρεση την Α2 Ανδρών – της οποίας η 12η αγωνιστική διεξήχθη χθες (21/12) – υπάρχει μπασκετική δράση σε όλες τις υπόλοιπες κατηγορίες, σε μία ημέρα που είναι γεμάτη μπάσκετ.

Αναλυτικά το μπασκετικό πρόγραμμα της ημέρας:

Β’ ΕΘΝΙΚΗ ΑΝΔΡΩΝ

1ος Όμιλος

1ο Μάνδρας 17.00 Μανδραϊκός-Αιγάλεω

Στ. Καλαϊτζής 17.00 Πανερυθραϊκός-Έσπερος

Δαϊς 17.00 Δούκας-Ιωνικός ΝΦ

Π. Σαλπέας 17.00 Εθνικός-ΟΦΗ

Μεγάρων 17.00 ΝΟ Μεγαρίδος-Λοκρός Αταλάντης

Μελισσίων 17.00 ΚΑΟ Μελισσίων-Πανελευσινιακός

Αγ. Θωμά 17.00  Μαρούσι-Πεντέλη

Γ. Γεννηματά 17.00 Πρωτέας Βούλας-Παπάγου

2ος Όμιλος

Ιωαννίνων (Νέο) 17.00 ΠΑΣ Γιάννινα-Ευκαρπία

Αρναίας 17.00 Στρατώνι-Ερμής Λαγκαδά

Πεύκων 17.00 Μαχητές-Φάρσαλα

Αγ. Παύλου 15.30 Ευρώπη 87 Πευκοχωρίου-Κομοτηνή

Ευόσμου 17.00 Αίας Ευόσμου-Έσπερος Λαμίας

Μ. Τσίκινας 19.00 ΧΑΝΘ-Γέφυρα

Γρεβενών 17.00 Πρωτέας Γρ.-Δόξας Λευκάδας

Γ’ ΕΘΝΙΚΗ ΑΝΔΡΩΝ

1ος Όμιλος

Σ. Μπεφόν 17.00 ΑΟ Π. Φαλήρου-ΓΣ Κορωπίου

ΑΚΔ Τρίπολης 17.00 ΣΔΥ Τρίπολης-ΑΟ Ερμιόνης

ΚΓ Ληξουρίου 14.00 Νέο Ληξούριο-ΑΟ Γλαύκος

ΔΑΚ Νίκαιας Πλατ. 17.00 Άρης Νίκαιας-ΑΟ Ακράτα

Παναχαϊκής 17.00 Παναχαϊκή-ΑΟΚ Χαλάνδρι

ΚΓ Κάτω Αχαγιάς 17.00 ΑΟ Αχαγιά 82-ΚΑΟ Κορίνθου

Αντ. Φώτσης (κ.θ.) 17.00 Ηλυσιακός ΑΟ-ΑΕΝ Κηφισιάς

2ος Όμιλος

Ζωγράφου 13.30 ΕΦΑΟ Ζωγράφου-ΑΠΑΣ Τα Φανάρια

ΚΓ Ραφήνας 17.00 ΑΟ Αργοναύτης Τριγλ.-Ένωση Ιλίου

ΚΓ Σχηματαρίου 15.00 Ερμής Σχηματαρίου-Αίαντας Αυλίδας

Νέο Κλ. Αγ. Δημητρίου 17.00 Κρόνος Αγ. Δημητρίου-ΑΟΝΣ Μίλων

Τ. Καμπούρης 16.00 ΑΚ Χαλκίδας-ΑΟΚ Χανιά

ΚΔΓ Χίου 16.00 Βούρειος ΑΟΛ Χίου-Άρης Θήβας

ΚΣΓ Νέας Φιλαδέλφειας 17.00 ΦΕΑ ΝΦ ΝΧ-ΑΣ Πέρα

3ος Όμιλος

ΚΓ Κατσιμήδου 17.00 Αίολος Τρικάλων-Ολυμπιακός Βόλου

ΕΑΚ Κέρκυρας 16.00 Φαίακας Κέρκυρας-Τιτάνες Παλαμά

ΚΓ Καρδίτσας 17.00 Αναγέννηση Καρδίτσας-ΦΟ Αριδαίας

Δημ. Βικέλας 17.00 Αετοί Βέροιας-Ίκαροι Τρικάλων

ΔΑΚ Φλώρινας 19.00 Αριστοτέλης Φλ.-ΓΑΣ Μελίκης

ΚΓ Νέας Ιωνίας 17.00 Νίκη Βόλου-ΑΓΣ Ιωαννίνων

4ος Όμιλος

Αγ. Παύλου Καλλικ. 18.000 Κένταυρος Καλλικ.-Ασπίς Ξάνθης

ΔΑΚ Καλαμαριάς 18.00 Απόλλων Καλαμαριάς-Ελπίς Αμπελοκήπων

ΚΓ Μαντουλίδη 18.00 Μαντουλίδης-ΑΣΑΑ Ζέφυρος

11ο Δ. Σχ. Ευόσμου 18.00 ΔΕΚΑ-Μακεδονικός

Φιλ. Αμοιρίδης 18.00 ΑΟ Λεύκιππος Ξάνθης-ΑΟΚ Ίκαροι Σερρών

ΚΓ Μίκρας Β 17.00 Μ. Αλέξανδρος-ΜΕΝΤ

Α1 ΓΥΝΑΙΚΩΝ

Λευκάδας 16.00 Νίκη Λευκάδας-ΠΑΣ Γιάννινα

Εσπέρου 17.00 Εσπερίδες-Ολυμπιακός

Σπόρτιγκ 13.00 Σπόρτιγκ-Κρόνος Αγ. Δημητρίου

Χανίων 13.00 ΟΑ Χανίων-ΚΑΟ Μελισσίων

ΠΑΟΚ 12.00 ΠΑΟΚ-Ελευθερία Μοσχάτου

Π. Γιαννακόπουλος 14.30 Παναθηναϊκός-Δάφνη Αγ. Δημητρίου

Α2 ΓΥΝΑΙΚΩΝ

1ος Όμιλος

Κυριακή 22 Δεκεμβρίου

ΣΕΦ Βοηθ. Αιθ. 6 13.00 Πανιώνιος-Αιγέας Χίου

Εθν. Αντίστασης 13.45 Αετός Καλλιθέας-Ηλιούπολη

Δ. Καλτσάς 13.30 Αθηναϊκός-Πρωτέας Βούλας

Άργους 18.00 ΑΟ Άργους «Οι Δαναοί»-Αγ. Παρασκευή

3 ΚΓ Ζωφριάς 13.00 Εύνικος-Φοίνικας Πειραιά

2Ος Όμιλος

ΣΣ Κατερίνης 13.00 Πιερικός Αρχέλαος-ΜΕΝΤ

Πυλαίας 13.00 Πυλαία-Αναγέννηση Ν.Ρ.

Ιβανώφειο 15.00 Ηρακλής-Πανσερραϊκός

Αλεξάνδρειο 13.00 Άρης-Απόλλων Καλαμαριάς

Πανοράματος 14.45 Πανόραμα-Ασπίς 2001 Ξάνθης

Επταπυργίου 13.30 Παναθλητικός-Ολύμπια ΓΣ Λάρισας





Source link

Αφήστε μια απάντηση

Η ηλ. διεύθυνση σας δεν δημοσιεύεται. Τα υποχρεωτικά πεδία σημειώνονται με *